DESKOVÁ HRA, KTERÁ VÁS NAUČÍ ŠPANĚLSKY.

CO VŠECHNO HRA OBSAHUJE

Hrací pole

Nádherné hrací pole, které vyobrazuje Váš závod. Tedy závod z České republiky do Španělska. Celkem máte 17 hracích políček, tedy 17 možností být první v cíli. Připravte se na cestu a vyrazte. Kdo bude v cíli jako první, ten vyhrál.

Figurky

Je zcela na Vás jestli pojedete do Španělska autem, vlakem, na lodi anebo poletíte letadlem. Základní 4 hrací cesty jsou jasné. Ovšem může Vás hrát klidně víc, do každého prostředku se vejde více lidí.

360 hracích karet

Karty jsou rozděleny do 4 skupin a udělány přesně tak, aby vás bavili a zároveň naučili španělsky. Na kartách najdete různé úkoly, hádanky a příklady, které musíte plnit. Hrací karty obsahují i QR kód s vysvětlenou gramatikou, které se na dané kartě řeší. Dokonalé a zábavné.

Hra je dělané chytře tak, že se jednotlivé hrací karty propojují a navazují na sebe, vy se tak nevědomky učíte přesně to, co potřebujete k tomu, aby se se po pár hrách dokázali domluvit ve Španělsku. Potkáváte klíčové věty i důležité gramatické jevy španělského jazyka a hravě je do Vašich hlav ta hra dostane.

HRA JE PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ

Pro mladé i dospělé, pro celou rodinu i kamarády. Pro všechny. Hra Vás provází španělštinou úplně od začátku, ale je dělaná tak, že obohatí pokročilého (úroveň A2+) i úplného začátečníka (úroveň A0), zároveň je dělaná i tak, že i začátečník může hravě porazit pokročilého. Jedinečná zábavná hra pro celou rodinu, která vám představí Španělsko, tak jak jste ho ještě neviděli. Hraním se naučíte španělsky, poznáte španělské značky a kulturu, ochutnáte španělské tapas (něco jako jednohubky), zarezervujete si hotel ve španělštině, vyhádáte si lepší cenu, najdete cestu anebo si třeba jen pokecáte místním Juanem a Pacem [Pakem]. Naučíte se důležité věty a budete mluvit jak v přítomném, minulém tak i budoucím čase ve španělském jazyce.

PŘEDSTAVENÍ DESKOVÉ HRY

Podívejte se na kompletní unboxing deskové hry Španělsky Hravě

JAK VYHRÁT?

Vyberete si figurku, trasu, kudy chcete jet a jdete na start. Začínáte doma, v České republice, a vyrážíte na dobrodružnou cestu do Španělska, při které se učíte španělsky hravě. Po cestě si berete hrací karty a řešíte zapeklité otázky a úkoly. Pokud jste začátečník, tak si asi troufnete na kartu, která Vás posune o jedno políčko. Jako pokročilý skočíte rovnou po kartě, která Vás posune o více políček dopředu, tedy blíže k cíli. Ovšem, tu když nevyřešíte správně, tak si couvnete. Ten, kdo je první ve Španělsku, ten vyhrál. Stačí si párkrát zahrát a mluvíte španělsky. Dokonalá a zábavná hra.

CO JE OBSAHEM HRY?

  • 360 hracích karet rozdělených na 4 skupiny. Karty, které Vás posunou o 1 hrací pole dopředu až na karty, které Vás posunou o 3 hrací pole dopředu.
  • Speciální karty, které se hodně zaměřují na španělské reálie, kulturu a španělský život.
  • Několik sprostých karet, které jsou přístupné od 18 let, ale které Vás naučí to nejdůležitější, co můžete slyšet, když jdete po španělské ulici jindy než v poledne.
  • Karty obsahují i QR kód s vysvětlením dané gramatiky tak, aby se Vám jednotlivé karty propojovaly a abyste španělštině velmi brzy dobře porozuměli a dokázali mluvit.
  • Hrací figurky pro 4 hráče. Ovšem hrát Vás může klidně 6 nebo 9. Hra vás v tom neomezí, jen si musíte sehnat figurky navíc :).
  • Hrací pole se závodní dráhou z České republiky do Španělska. Buď můžete jet lodí, vlakem, letadlem nebo jet autem.
  • Snažíme se být co nejvíce EKO. Na krabici hry je používaný jenom papír a jemnější karton, abychom nezatěžovali přírodu víc, než je třeba. Potisk krabice a karet je barvou, které může přijít do styku s potravinami. Pytlíčky jsou z recyklovatelného materiálu. Laminace je pouze tam, kde jí je opravdu potřeba. Figurky nejsou z plastu, ale ze dřeva. Tím, že se snažíme jít cestou minimální uhlíkové stopy, jsou naše produkty jemnější. Dbejte na to, prosím, a snažte se s nimi zacházet opatrně, ať Vám co nejvíce vydrží. Děkuji.♥

CO JE PŘESNĚ OBSAHEM JEDNOTLIVÝCH HRACÍCH KARET?

V první sadě karet se seznámíte s jazykem jako takovým, zjistíme, kde se používá a jaké vlastně máme druhy španělského jazyka (oficiální jazyky nebo dialekty). Najdete tam úkoly na výslovnost, první důležitá slovíčka, první příklady jednoduchých vět až po vlastní tvoření vět. Najdete tam taky hodně příkladů ze španělského světa. Druhá sada karet, která Vás posune 2 hrací pole dopředu, navazuje na první sadu. Rozvíjí první sadu a vy se tak naučíte ještě více. Už konečně časujeme naše první důležitá slovesa jako Jíst, pít, mít hlad, apod. Obohatíme naše důležité věty a vy pochopíte, jak se španělština funguje. Ve třetí sadě si sáhnete i na jeden budoucí čas a jeden minulý čas. Hra je dělaná tak, aby tyto časy byly ty nejpoužívanější a zároveň ty nejjednodušší pro Vás. Naučíte se je a budete je moci aplikovat do vašeho života. Nejen, že vyhrajete závod do Španělska, ale reálně se v něm i domluvíte.  Skvělý pocit je po výhře být schopen vytvořit i vlastní první španělské věty tak, aby vám rodilý mluvčí rozuměli. Ve třetí sadě se tak naučíte kompletní časování pravidelných i některých nepravidelných sloves. Naučíte se budoucí čas složený ve španělštině (futuro compuesto) a minulý čas předpřítomný ve španělštině tedy Préterito perfecto compuesto. Nechybí samozřejmě i další důležitá slova jako jídlo, dopraví prostředky, záchrana života, zavolat si pomoci, rezervovat si stůl v restauraci, zeptat se na toalety, koupit si něco i zaplatit si něco. Odmítnout, souhlasit, prosit, děkovat i omluvit se.

Poslední karty jsou speciální karty, která se vás provedou světem Španělska i kusem Latinské Ameriky. Dozvíte se tak třeba nejznámější španělské značky, nejvyšší horu, umělce, apod. Karty obsahují i mini sadu sprostých karet, které jsou přístupné pouze od 18 let, ale i ty jsou velmi důležité, protože život je prostě takový. Tyto karty obsahují slova tzv. z ulice, tak, abyste byli doslova připraveni na všechno.

Hra je primárně určená pro dospělé lidi. Takhle, hru může hrát kdokoliv, kdo zvládne číst a psát (vlastně jen číst). Ve hře jsou hrací karty, které jsou od 18 let, ale ty se dají ze hry odstranit, jsou označené a pak ji může hrát v podstatě kdokoliv. Pravda je ovšem ta, že i tak se ve hře objevuji slova jako pivo, láska, hospoda apod. Ale nic co by naši nejmenší neznali.

UKÁZKY Z DESKOVÉ HRY ŠPANĚLSKY HRAVĚ

Recenze deskové hry v časopisech 21. Století, Epocha nebo Svět na Dlani

PŘEDSTAVENÍ DESKOVÉ HRY V ČESKÉ TELEVIZI

Co jsme během hraní zažili? Přečtěte si článek z blogu španělských delikates, kteří popsali jejich první hru.

JAKÝ JE LEKTOR?

Prý je, cituji: „skvělý, kreativní, bezprostřední se smyslem pro humor.“ 😀 No nevím, ale asi ho budete muset poznat sami.

16 let výuky, přes 600 naučených studentů formou osobní výuky, přes 1000 naučených studentů formou online video lekcí. 9 certifikátů a různých diplomů. Stovky hodiny vyprodukovaného video obsahu, praktik i teoretik, srandista na sociálních sítích, ale především velký milovník Španělska, jeho kultury a jazyka. Pomůže, vysvětlí a rozhodně Vás v tom nenechá. A tím to všechno začalo, od osobní výuky před mnoha lety, přes po první online video lekce až po tento unikátní balíček kompletní výuky španělského jazyka. Nejvtipnější a nejlepší lektor na španělský jazyk v České republice. Na sociálních sítích má skoro 10 000 sledujících.

Máte otázku přímo na tělo?  Neváhejte a napište mu na lektor@hablamos.cz

Přečtěte si rozhovor s autorem deskových her Španělsky Hravě a Italsky Hravě pro Magazín reportér.

KUPTE SI DESKOVOU HRU, KTERÁ VÁS NAUČÍ ŠPANĚLSKY + DÁREK

Neváhejte poznat i naši italskou a francouzskou deskovou hru.

ŽÁDNÉ SKRYTÉ POPLATKY

Žádné triky, žádný poloviční věci, jen láska ke španělštině. Na našem eshopu nakoupíte celý balíček online video lekcí nebo deskovou hru Španělsky Hravě s dopravou zdarma do celé České republiky i Slovenska. Můžete platit bezpečně převodem nebo nebo pomocí platební karty. Využíváme technologie STRIPE, 3D Secure. Údaje a sušenky, které o Vás sbíráme, tak sbíráme pouze za účelem zpracování Vaší potenciální objednávky.  Dalším pokračováním a tomto webu s tímto souhlasíte. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit na email info@hablamos.cz.

K DESKOVÉ HŘE SE NEJVÍCE HODÍ

Jestli chcete mít lepší startovací pozici a to doslova, tak doporučuji si ještě před hrou zakoupit online video lekce španělštiny. Stačí jen pár hodin a naučíte se španělsky. Daleko lépe se Vám pak bude vítězit a hlavně budete daleko více rozumět a samostatně mluvit s Mexičany, Peruánci, Argentinci, Španěly a mnoho dalších španělsky mluvících národů. 

PROČ NAŠI HRU? PROČ MY?

Protože je naprosto jedinečná. Celou jsme si ji vymysleli sami, nikde jsme se neispirovali. Ono to ani nešlo, nikde jsme nic podobného neviděli. Vychází z mnohaletých zkušeností učení španělského jazyka, práce se studenty, jejich dotazy, jejich problémy se španělštinou a jejich trápení si důležité věci zapamatovat. Hra obsahuje přesně to důležité, co se musíte naučit, než vyrazíte do španělsky mluvících zemí. Je to zároveň i souhrn těch důležitých perliček za mnoho let sebraných zkušeností se španělským jazykem. Věříme, že vás bude bavit a věříme, že vás naučí pořádně španělsky.

Učením se zabýváme už celou řadu let. Společnost hablamos s.r.o. (v překladu ze španělštiny to znamená „mluvíme“ – jedná se o první osobu množného čísla od slovesa HABLAR (mluvit)) byla založena v roce 2021. Jsme mladý, hravý, aktivní tým pár nadšenců pro jazyk, pro kreativu a pro vzdělání. Našim cílem, jak již bylo řečeno, je vzdělat lidi. Nabídnout lidem vzdělání v rozumné, dostupné a hlavně snadno zapamatovatelné hravé formě. Proč? Protože si myslíme, že vzdělání v naší společnosti má smysl. Každý nový jazyk, každý nový impulz Vám otevře oči a donutí Vás jinak přemýšlet a jinak se chovat. O to více, pokud se jedná o jazyk. Umět cizí jazyka není o tom, znát jak se která věc řekne v tom daném jazyce, ale je o tom, jak nad věcmi přemýšlet a jak se na tomto základě chovat. Jsme upřímní, nic Vám nechceme tajit a chceme být otevření. Nic neskrýváme. Máme pouze jednoho jednatele. Jsme fér a chceme tak zůstat. Pokud byste měli zájem získat hru do distribuce, neváhejte se na nás obrátit emailem spoluprace@hablamos.cz.

 

CHCI PODROBNÝ NÁVOD

Pokud si chcete projít návod  na deskovou hru, která Vás naučí mluvit španělsky, tak klikněte sem.

Zajímavé, ale chceme více informací.

Chybí Vám nějaké informace? Řekneme Vám úplně všechno. Pro více informací se na nám neváhejte obrátit na info@spanelskyhrave.cz

Přejít nahoru